BİL PLASTİK, İHRACAT PAZARINI GENİŞLETİYOR

Bursa plastik sektörünün öncü kuruluşlarından Bil Plastik, ihracat pazarını genişletiyor. İhracat yaptığı ülke sayısını artırmak amacıyla farklı Pazar araştırmaları yapan Bil Plastik, ihracat yelpazesine Afrika ülkelerini de ekledi.

Türkiye’nin kısa, orta ve uzun vadeli ihracat hedeflerine ulaşması için farklı pazarların analizlerini yaptıklarını söyleyen Bil Plastik Yönetim Kurulu Başkanı İlker Biliktü, "Ülkemizin ihracat potansiyelini artırmak ve belirlenen hedefleri yakalamak için alternatif pazarlara yöneliyoruz” dedi.

İhracat Kapasitesi Artıyor…

Yıllık 6 bin ton ham madde işleme kapasitesi olan bir firma olduklarının altını çizen İlker Biliktü, yurtdışından gelen taleplerin günden güne arttığını ifade ederek, "Hedefimiz tüm müşterilerimizin ihtiyacına karşılık vermek. Bu bağlamda ihracat kapasitemiz de her geçen gün artış gösteriyor. Romanya, Yunanistan, İsrail, Belçika, Hollanda, Cezayir, Almanya, İngiltere, İrlanda ve İskoçya gibi ülkelerin bulunduğu ihracat yelpazemize Afrika ülkelerini de eklemenin mutluluğunu yaşıyoruz. Yakın zamanda bu yelpazeye yeni ülkeler de eklenecek. Bunun için gerekli çalışmaları yapıyoruz” şeklinde konuştu.

"Ar-Ge ve İnovasyon Yatırımlarının Karşılığını Alıyoruz”

Türkiye’nin kısa, orta ve uzun vadeli ihracat hedeflerine ulaşması için farklı pazarların analizlerini yaptıklarını da söyleyen Biliktü, "Ülkemizin ihracat potansiyelini artırmak ve belirlenen hedefleri yakalamak için alternatif pazarlara yöneliyoruz. Ar-Ge ve inovasyona yaptığımız yatırımın karşılığını, yurt dışından artan taleplerle alıyoruz. Bu da bizi daha fazla motive ediyor” ifadelerini kullandı.

Bize Ulaşın

Ürünlerimiz hakkında bilgi ve teklif almak için bizimle iletişime geçin.